חשיבות יעוץ למשכנתא

ייעוץ נכון חוסך המון! אולי זו נשמעת קלישאה אך למעשה אין דרך טובה יותר להסביר את משמעות הייעוץ בתהליך נטילת משכנתא.
משכנתא הינה מוצר פיננסי מורכב ולמעשה הינה ההתחייבות הכלכלית הגדולה והארוכה ביותר של משקי הבית ויש לנטילתה השפעה עצומה על חיי המשפחה.  ייעוץ משכנתא מקצועי ובלתי תלוי, יכול לשמור על יציבות כלכלית ועל התא המשפחתי כולו.
כאשר ניגשים לקחת משכנתא, מגלים שמדובר בפעולה כלל לא פשוטה, יש סוגי משכנתא שונים, ריביות ותמהילים מגוונים, ההליכה לבנק הופכת להיות הליכה לחנות, כיצד יודעים האם ההצעה שניתנה בבנק היא הטובה ביותר או שהמוכר הציע מוצר מדף שאולי לא מתאים למידות הכלכליות והמשפחתיות של נוטל המשכנתא, האם כל בנק מוכר את אותו המוצר? האם יש לי יכולת להשפיע על ההצעה? שאלות חשובות שלהן השפעה מרחיקת לכת על ההתנהלות הכספית לשנים ארוכות.
את התשובות האיכותיות והמספקות לשאלות הללו יכול רק יועץ משכנתאות חיצוני ובלתי תלוי לספק. מאחר והוא אינו מקושר לבנק או לגוף פיננסי כזה או אחר, היועץ מספק שירות אובייקטיבי ומייצג את האינטרסים של הלקוח ולא את אילו של הגוף הפיננסי וכך ניתן לבנות עבור הלקוח את התמהיל הנכון והחסכוני המתאים בדיוק למידותיו.
בכדי להדגיש ולהמחיש את חשיבות הסיוע של יועץ משכנתא מקצועי להלן מס’ נקודות למחשבה:
הבנק הוא חנות, הוא מציע מוצרים ומסלולים ויש צורך להבין מה כל מסלול בדיוק מציע, חשוב לדעת כי לא כל המסלולים קיימים בכל הבנקים ולא כל הבנקים נותנים את אותם התנאים.
חשוב להבין את ההשלכות של התשלומים בכל אחד מהמסלולים שקיימים לא רק המשכנתא עצמה, גם עלויות נלוות, קנסות אפשריים, ריביות וכד’.
אין דין כל המשכנתאות זהה, מהות העסקה חשובה מאוד ובעת נטילת משכנתא יש להתייחס לכך באם אנו קונים נכס למגורים או לצרכי השקעה ולהתאים את תמהיל המשכנתא לעסקה הספציפית.
כאשר סכום המשכנתא הרצויה גדול מאוד ואחוז המימון גבוה, יש לערוך תכנון פיננסי קפדני עם ראייה עתידית לאורך עשרות שנים, את זה בבנק לא אומרים ללקוח וממש לא מעוניינים שהוא ידע, כי מבחינתם חוסר הידיעה של הלקוח הוא הרווח שלהם.
משכנתא נלקחת למשך תקופה ארוכה ויש לדעת לבחור את זו המתאימה באופן ספציפי ללקוח וכן לאפשר לו גמישות לשנות את תנאי המשכנתא לאורך השנים הן בשל שינויים בתנאי השוק הכלכלי והן בשל שינויים שחלו במצבו הפיננסי , המשפחתי והאישי (הגדלת המשפחה, כושר השתכרות, גיל הלקוח ועוד).
חשוב לדעת כי ניתן לשלם את תשלומי המשכנתא במספר לוחות סילוקין, כשלכל לוח סילוקין השפעה שונה על התשלומים השוטפים ועלינו להתאים את לוח הסילוקין המתאים לצרכינו.
מטרת הייעוץ הינה למזער את התשלום הכולל של הלקוח ולבחור עבורו את תמהיל המשכנתא שיאפשר לו לקבל את המסלולים והתנאים הטובים ביותר עבורו וזאת מבין מגוון האפשרויות הקיימות בשוק זה.

בים המידע ושפע ההיצע בתחום המשכנתאות, כאשר כל מוסד פיננסי או בנק מנסה לשדל את הלקוחות לקחת רק אצלו ורק היום, כאשר כל המשכנתאות נראות אותו הדבר והלקוח עומד לעשות את העסקה הגדולה של חייו רק יועץ משכנתאות אובייקטיבי ובלתי תלוי הרואה לנגד עיניו את הלקוח שלו ורווחת משפחתו יכול לייצג נאמנה את האינטרסים שלו ולקבל תנאים מצוינים ומועדפים שיחסכו ללקוח ולתא המשפחתי שלו כספים רבים בהווה ובעתיד.

עוד בנושא

חשיבות יעוץ למשכנתא

ייעוץ נכון חוסך המון! אולי זו נשמעת קלישאה אך למעשה אין דרך טובה יותר להסביר את משמעות הייעוץ בתהליך נטילת משכנתא. משכנתא הינה מוצר פיננסי…