מסלול משכנתא חדש-ריבית שאינה צמודה למדד המחירים ומשתנה כל 5 שנים

מסלול משכנתא  חדשריבית שאינה צמודה למדד המחירים ומשתנה כל 5 שנים

רבים אינם מודעים לכך שמשכנתא אינה מוצר מדף גינרי, מדובר על מוצר מורכב בעל נדבכים רבים שיש להבינו בטרם מתחייבים עליו לשנים ארוכות .נדבך מרכזי הוא הריבית סביבו חגים מסלולים שונים ותמהילים מגוונים.

מסלול חדש שנוסף לאחרונה בבנקים למשכנתאות הוא מסלול עם ריבית שאינה צמודה למדד המחירים לצרכן ומשתנה כל 5 שנים.

משמעות המסלול החדש

מה משמעות המסלול החדש והאם הוא כדאי? בדומה למסלול שאינו צמוד למדד ונלקח לתקופה קבועה (נניח ל-20 שנה), במסלול חדש זה יהיה שינוי ריבית כל 5 שנים, דבר היוצר מחד גמישות לפירעון מוקדם ללא קנסות בתחנות היציאה ואפשרות שינוי למסלול אחר ומאידך חושף את נוטל המשכנתא לשינויים אשר עלולים לגרום לעליה משמעותית בריבית כל 5 שנים.

הריביות במסלול החדש

את הריביות המוצעות היום במסלול זה, יש להשוות לריבית המוצעת לכל תקופת ההלוואה המתוכננת ולא רק עד לנקודת היציאה ורק במקרה בו תהיה הפחתה משמעותית, מומלץ לשלב מסלול זה בתמהיל המשכנתא.

חשוב לציין כי בראיה היסטורית – הריביות במסלול בריבית קבועה שאינה צמודה היו בעבר גבוהות משמעותית מאילו המוצעות כיום בבנקים למשכנתאות והיות וקיים קשר בין מסלול בריבית קבועה שאינה משתנה למסלול החדש המוצע כאן, על נוטל המשכנתא להבין את הסיכון הטמון כאן ולשלב אותו באופן מושכל בין יתר המסלולים המוצעים בבנק ע"י קבלת ייעוץ משכנתאות אובייקטיבי אשר ינטרל ככל הניתן את הסיכון במסלול זה כמו גם במסלולים אחרים.

 למידע נוסף, הסבר וסיוע: http://brilliant-loan.co.il/?page_id=362

 

פורסם בקטגוריה בדיקת כדאיות מיחזור משכנתא - חינם !, כללי, משכנתא, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.